RF ANT 775.5MHZ YAGI N TYP F POL
Product Attributes:
Series BMYD
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 775.5MHz
Frequency Range 745MHz ~ 806MHz
Antenna Type Yagi, 7-Element
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 10dBd
Power - Max 200 W
Features Cable - 609.6mm
Qualification -
Mounting Type Pole Mount
Height (Max) 26.000" (660.40mm)
Applications ISM, LoRa, LPWAN
TT-DKEY-3299-BMYD745K-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMYD745K-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMYD745K-ND
Description of product
Product Attributes:
Series BMYD
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
Antenna Type Yagi, 7-Element
Number of Bands 1
VSWR -
Return Loss -
Gain 10dBd
Power - Max 200 W
Features Cable - 609.6mm
Qualification -
Mounting Type Pole Mount