RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
Product Attributes:
Series BMOY
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) 925MHz
Frequency Range 890MHz ~ 960MHz
Antenna Type Yagi, 3-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 6.4dBd
Power - Max 150 W
Features -
Qualification -
Mounting Type Pole Mount
Height (Max) 14.000" (355.60mm)
Applications ISM, LoRa, LPWAN
TT-DKEY-3299-BMOY8903-ND
Amphenol PCTEL
1 1
Amphenol PCTEL 3299-BMOY8903-ND
Sku: TT-DKEY-3299-BMOY8903-ND
Description of product
Product Attributes:
Series BMOY
Product Status Active
RF Family/Standard -
Frequency (Center/Band) 925MHz
Antenna Type Yagi, 3-Element
Number of Bands 1
VSWR 1.5
Return Loss -
Gain 6.4dBd
Power - Max 150 W
Qualification -
Mounting Type Pole Mount