IC AMP CELLULAR 10MHZ-1.5GHZ
Product Status Active
Frequency 10MHz ~ 1.5GHz
P1dB 15dBm
Gain 40dB
Noise Figure 3dB
RF Type Cellular, GSM, ISM
Voltage - Supply 12V
Current - Supply 115mA
Test Frequency 1.5GHz
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Supplier Device Package -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-3157-ZKL-1R5+-ND
Mini-Circuits
1 1
Mini-Circuits 3157-ZKL-1R5+-ND
Sku: TT-DKEY-3157-ZKL-1R5+-ND
Description of product
IC AMP CELLULAR 10MHZ-1.5GHZ
Product Status Active
Frequency 10MHz ~ 1.5GHz
P1dB 15dBm
Gain 40dB
Noise Figure 3dB
RF Type Cellular, GSM, ISM
Voltage - Supply 12V
Current - Supply 115mA
Test Frequency 1.5GHz