DIR COUP / SMA / BKT / ROHS
Product Status Active
Coupler Type Standard
Frequency 20MHz ~ 2GHz
Coupling Factor 19.5 ± 0.5dB
Applications General Purpose
Insertion Loss -
Power - Max 1W
Isolation -
Return Loss 32.91dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3157-ZFDC-20-50B-S+-ND
Mini-Circuits
1 1
Mini-Circuits 3157-ZFDC-20-50B-S+-ND
Sku: TT-DKEY-3157-ZFDC-20-50B-S+-ND
Description of product
DIR COUP / SMA / BKT / ROHS
Product Status Active
Coupler Type Standard
Frequency 20MHz ~ 2GHz
Coupling Factor 19.5 ± 0.5dB
Applications General Purpose
Insertion Loss -
Power - Max 1W