RF DIR COUPLER 20MHZ-1GHZ 5SMD
Product Status Active
Coupler Type Standard
Frequency 20MHz ~ 1GHz
Coupling Factor 20.4 ± 0.5dB
Applications Cellular
Insertion Loss -
Power - Max 1W
Isolation -
Return Loss 31.8dB
Package / Case 5-SMD Module
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3157-DBTC-20-4L+TR-ND,3157-DBTC-20-4L+CT-ND,3157-DBTC-20-4L+DKR-ND
Mini-Circuits
1 1
Mini-Circuits 3157-DBTC-20-4L+TR-ND,3157-DBTC-20-4L+CT-ND,3157-DBTC-20-4L+DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3157-DBTC-20-4L+TR-ND,3157-DBTC-20-4L+CT-ND,3157-DBTC-20-4L+DKR-ND
Description of product
RF DIR COUPLER 20MHZ-1GHZ 5SMD
Product Status Active
Coupler Type Standard
Frequency 20MHz ~ 1GHz
Coupling Factor 20.4 ± 0.5dB
Applications Cellular
Insertion Loss -
Power - Max 1W