RF RCVR GNSS/GPS ANT MODULE 1818
Product Attributes:
Series YIC5
Product Status Active
Frequency 1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz
Sensitivity -161dBm
Data Rate (Max) -
Modulation or Protocol BeiDou, Galileo, Glonass, GPS, QSZZ
Applications GPS/GNSS Receiver
Current - Receiving -
Data Interface -
Memory Size -
Antenna Connector On-Board, Patch
Features -
Voltage - Supply 3.3V ~ 5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Module
Supplier Device Package -
TT-DKEY-3155-YIC51818GMGG-33-C-ND
YIC
1 1
YIC 3155-YIC51818GMGG-33-C-ND
Sku: TT-DKEY-3155-YIC51818GMGG-33-C-ND
Description of product
Product Attributes:
Series YIC5
Product Status Active
Sensitivity -161dBm
Data Rate (Max) -
Applications GPS/GNSS Receiver
Current - Receiving -
Data Interface -
Memory Size -
Voltage - Supply 3.3V ~ 5V