DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23-3
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Tolerance ±5.56%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Grade -
Qualification -
Supplier Device Package SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Diodes Incorporated
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23-3
Tolerance ±5.56%
Power - Max 300 mW
Grade -
Qualification -
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms