DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Product Status Active
Configuration 2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOT-363
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
TT-DKEY-31-BZX84C4V7S-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7S-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7S-7-FDKR-ND
Diodes Incorporated
1 1
Diodes Incorporated 31-BZX84C4V7S-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7S-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7S-7-FDKR-ND
Sku: TT-DKEY-31-BZX84C4V7S-7-FTR-ND,31-BZX84C4V7S-7-FCT-ND,31-BZX84C4V7S-7-FDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Product Status Active
Configuration 2 Independent
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms