AC/DC CONVERTER 24V 101W
Product Attributes:
Series PM150 (150W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 4.2 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 101W
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation -
Efficiency 92%
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Features Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.29" H (101.6mm x 50.8mm x 32.8mm)
Approval Agency CE, cURus, TUV, UL
Standard Number 60601-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-PM150-14A-ND
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-PM150-14A-ND
Sku: TT-DKEY-2967-PM150-14A-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 101W
Product Attributes:
Series PM150 (150W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 4.2 A
Current - Output 6 -
Power (Watts) 101W
Voltage - Isolation -
Efficiency 92%
Mounting Type Chassis Mount