AC/DC CNVT 3.3V 5V 4X12V 806W
Product Attributes:
Series PA (500W)
Product Status Active
Type ATX
Number of Outputs 8
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 12V
Voltage - Output 6 -5V
Current - Output 1 20 A
Current - Output 2 20 A
Current - Output 3 16 A
Current - Output 4 16 A
Current - Output 5 16 A
Current - Output 6 200 mA
Power (Watts) 806W
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation -
Efficiency 90%
Operating Temperature 0°C ~ 50°C (With Derating)
Features PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 3.94" W x 1.59" H (220.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Approval Agency CE, cURus, TUV
Standard Number 60601-1; 60950-1
TT-DKEY-2967-FSP500M-80PA-ND
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP500M-80PA-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP500M-80PA-ND
Description of product
AC/DC CNVT 3.3V 5V 4X12V 806W
Product Attributes:
Series PA (500W)
Product Status Active
Type ATX
Number of Outputs 8
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 12V
Voltage - Output 6 -5V
Current - Output 1 20 A
Current - Output 2 20 A
Current - Output 3 16 A
Current - Output 4 16 A
Current - Output 5 16 A
Current - Output 6 200 mA
Power (Watts) 806W
Voltage - Isolation -
Efficiency 90%
Mounting Type Chassis Mount