AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-12V
Product Attributes:
Series FSP350-70MU (350W)
Product Status Active
Type ATX
Number of Outputs 6
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 -12V
Voltage - Output 6 -12V
Current - Output 1 16 A
Current - Output 2 18 A
Current - Output 3 16 A
Current - Output 4 16 A
Current - Output 5 500 mA
Current - Output 6 200 mA
Power (Watts) 532W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 80%
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Features Standby Output, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Approval Agency CE, cURus, TUV
Standard Number -
TT-DKEY-2967-FSP350-70MU-ND
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP350-70MU-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP350-70MU-ND
Description of product
Product Attributes:
Series FSP350-70MU (350W)
Product Status Active
Type ATX
Number of Outputs 6
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 -12V
Voltage - Output 6 -12V
Current - Output 1 16 A
Current - Output 2 18 A
Current - Output 3 16 A
Current - Output 4 16 A
Current - Output 5 500 mA
Current - Output 6 200 mA
Power (Watts) 532W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 80%
Mounting Type Chassis Mount