AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 484W
Product Attributes:
Series FSP350-50TAC (350W)
Product Status Active
Type Enclosed
Number of Outputs 4
Voltage - Input 200 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -12V
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 16 A
Current - Output 2 16 A
Current - Output 3 29 A
Current - Output 4 300 mA
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 484W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 85%
Operating Temperature -
Features Standby Output, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.89" L x 3.35" W x 2.76" H (175.0mm x 85.0mm x 70.0mm)
Approval Agency CB, CE, TUV
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP350-50TAC-ND
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP350-50TAC-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP350-50TAC-ND
Description of product
Product Attributes:
Series FSP350-50TAC (350W)
Product Status Active
Type Enclosed
Number of Outputs 4
Voltage - Input 200 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -12V
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 16 A
Current - Output 2 16 A
Current - Output 3 29 A
Current - Output 4 300 mA
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 484W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 85%
Operating Temperature -
Mounting Type Chassis Mount