AC/DC CONVERTER 24V 150W
Product Attributes:
Series FSP200-P35 A (200W)
Product Status Active
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 6.25 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 150W (200W Forced Air)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 91%
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Features PFC, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.10" H (127.0mm x 76.2mm x 28.0mm)
Approval Agency CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
Standard Number 60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP200-P35-A24-ND
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP200-P35-A24-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP200-P35-A24-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Product Attributes:
Series FSP200-P35 A (200W)
Product Status Active
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 6.25 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency 91%
Features PFC, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount