AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Attributes:
SeriesFSP090-AAAN3 (90W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)3.75A
Power (Watts)90 W
No Load Power Consumption500mW
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency89%
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension-
Approval AgencyCCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Standard Number60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-FSP090-AAAN3-ND
in stockINR 5440.5
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-FSP090-AAAN3-ND
Sku: TT-DKEY-2967-FSP090-AAAN3-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Attributes:
SeriesFSP090-AAAN3 (90W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)3.75A
Power (Watts)90 W
No Load Power Consumption500mW
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency89%
Cord Length59" (1.50m)