AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Attributes:
Series 40XA065BQ (60W)
Product Status Active
Region Utilized International
Form Desktop (Class I)
Input Type Cord (Sold Separately)
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 12V
Current - Output (Max) 5A
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Output Connector -
Cord Length 59" (1.50m)
Input Connector IEC 320-C14
Features -
Size / Dimension 4.49" L x 1.97" W x 1.34" H (114.0mm x 50.0mm x 34.0mm)
Approval Agency CE, cULus, RCM, TUV
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2882-40XA065BQ1200500-2.5-ND
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-40XA065BQ1200500-2.5-ND
Sku: TT-DKEY-2882-40XA065BQ1200500-2.5-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Product Attributes:
Series 40XA065BQ (60W)
Product Status Active
Region Utilized International
Form Desktop (Class I)
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 12V
Current - Output (Max) 5A
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Output Connector -
Cord Length 59" (1.50m)
Input Connector IEC 320-C14