AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Product Attributes:
Series 25HK-AY (24W)
Product Status Active
Region Utilized International
Form Wall Mount (Class II)
Input Type Multi-Blade (Included)
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 15V
Current - Output (Max) 1.6A
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Output Connector -
Cord Length -
Input Connector Multi-Blade (Included)
Features -
Size / Dimension 3.11" L x 1.82" W x 1.46" H (79.1mm x 46.2mm x 37.0mm)
Approval Agency CB, CE, cUL, FCC, GS, RCM, TUV, UL
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2882-25HK-AY-150A160-CP-ND
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-25HK-AY-150A160-CP-ND
Sku: TT-DKEY-2882-25HK-AY-150A160-CP-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 25HK-AY (24W)
Product Status Active
Region Utilized International
Form Wall Mount (Class II)
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 15V
Current - Output (Max) 1.6A
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Output Connector -
Cord Length -