AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
Product Attributes:
Series 15DYS830 (30W)
Product Status Active
Region Utilized United Kingdom
Form Wall Mount (Class I)
Input Type Fixed Blade
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 24V
Current - Output (Max) 1.25A
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Output Connector -
Cord Length -
Input Connector BS 1363
Features -
Size / Dimension 3.02" L x 1.96" W x 1.22" H (76.8mm x 50.0mm x 31.0mm)
Approval Agency CE
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS830-240125W-3-2.5-ND
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS830-240125W-3-2.5-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS830-240125W-3-2.5-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 15DYS830 (30W)
Product Status Active
Region Utilized United Kingdom
Form Wall Mount (Class I)
Input Type Fixed Blade
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 24V
Current - Output (Max) 1.25A
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Output Connector -
Cord Length -
Input Connector BS 1363