AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Product Attributes:
Series 15DYS818 (18W)
Product Status Active
Region Utilized United Kingdom
Form Wall Mount (Class I)
Input Type Fixed Blade
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 12V
Current - Output (Max) 1.5A
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Operating Temperature 0°C ~ 45°C
Output Connector -
Cord Length -
Input Connector BS 1363
Features -
Size / Dimension 2.60" L x 1.94" W x 1.37" H (66.0mm x 49.3mm x 34.8mm)
Approval Agency CE
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS818-120150W-3-ND
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS818-120150W-3-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS818-120150W-3-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 15DYS818 (18W)
Product Status Active
Region Utilized United Kingdom
Form Wall Mount (Class I)
Input Type Fixed Blade
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 12V
Current - Output (Max) 1.5A
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption -
Polarization -
Applications ITE (Commercial)
Efficiency Level VI
Output Connector -
Cord Length -
Input Connector BS 1363