VARISTOR SMD 4032 460V
Product Attributes:
Series MOVS
Product Status Active
Maximum AC Volts 460 V
Maximum DC Volts 615 V
Varistor Voltage (Min) 675 V
Varistor Voltage (Typ) 750 V
Varistor Voltage (Max) 825 V
Current - Surge 1.2 kA
Energy -
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V460TR-ND,283-MOVS4032V460CT-ND,283-MOVS4032V460DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V460TR-ND,283-MOVS4032V460CT-ND,283-MOVS4032V460DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V460TR-ND,283-MOVS4032V460CT-ND,283-MOVS4032V460DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 460V
Product Attributes:
Series MOVS
Product Status Active
Maximum AC Volts 460 V
Maximum DC Volts 615 V
Varistor Voltage (Min) 675 V
Varistor Voltage (Typ) 750 V
Varistor Voltage (Max) 825 V
Current - Surge 1.2 kA
Energy -
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency -