VARISTOR SMD 4032 250V
Product Status Active
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 330 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Current - Surge 1.2 kA
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V250TR-ND,283-MOVS4032V250CT-ND,283-MOVS4032V250DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V250TR-ND,283-MOVS4032V250CT-ND,283-MOVS4032V250DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V250TR-ND,283-MOVS4032V250CT-ND,283-MOVS4032V250DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 250V
Product Status Active
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 330 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Current - Surge 1.2 kA
Capacitance @ Frequency -