VARISTOR SMD 4032 75V
Product Status Active
Maximum AC Volts 75 V
Maximum DC Volts 102 V
Varistor Voltage (Min) 108 V
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Current - Surge 1.2 kA
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V075TR-ND,283-MOVS4032V075CT-ND,283-MOVS4032V075DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V075TR-ND,283-MOVS4032V075CT-ND,283-MOVS4032V075DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V075TR-ND,283-MOVS4032V075CT-ND,283-MOVS4032V075DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 75V
Product Status Active
Maximum AC Volts 75 V
Maximum DC Volts 102 V
Varistor Voltage (Min) 108 V
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Current - Surge 1.2 kA
Capacitance @ Frequency -