VARISTOR SMD 2825 390V
Product Status Active
Maximum AC Volts 390 V
Maximum DC Volts 505 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Current - Surge 400 A
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS2825V390TR-ND,283-MOVS2825V390CT-ND,283-MOVS2825V390DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS2825V390TR-ND,283-MOVS2825V390CT-ND,283-MOVS2825V390DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS2825V390TR-ND,283-MOVS2825V390CT-ND,283-MOVS2825V390DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 2825 390V
Product Status Active
Maximum AC Volts 390 V
Maximum DC Volts 505 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Current - Surge 400 A
Capacitance @ Frequency -