VARISTOR SMD 2825 360V
Product Status Active
Maximum AC Volts 360 V
Maximum DC Volts 470 V
Varistor Voltage (Min) 504 V
Varistor Voltage (Typ) 560 V
Varistor Voltage (Max) 616 V
Current - Surge 400 A
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS2825V360TR-ND,283-MOVS2825V360CT-ND,283-MOVS2825V360DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS2825V360TR-ND,283-MOVS2825V360CT-ND,283-MOVS2825V360DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS2825V360TR-ND,283-MOVS2825V360CT-ND,283-MOVS2825V360DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 2825 360V
Product Status Active
Maximum AC Volts 360 V
Maximum DC Volts 470 V
Varistor Voltage (Min) 504 V
Varistor Voltage (Typ) 560 V
Varistor Voltage (Max) 616 V
Current - Surge 400 A
Capacitance @ Frequency -