VARISTOR MLV 2220 34VW 77VC
Product Status Active
Maximum AC Volts 26 V
Maximum DC Volts 34 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Current - Surge 1.2 kA
Energy 12J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 6500 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2220 (5750 Metric)
TT-DKEY-283-AMLV22V34C6500TR-ND,283-AMLV22V34C6500CT-ND,283-AMLV22V34C6500DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Sku: TT-DKEY-283-AMLV22V34C6500TR-ND,283-AMLV22V34C6500CT-ND,283-AMLV22V34C6500DKR-ND
Description of product
VARISTOR MLV 2220 34VW 77VC
Product Status Active
Maximum AC Volts 26 V
Maximum DC Volts 34 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Current - Surge 1.2 kA
Energy 12J
Number of Circuits 1