VARISTOR MLV 0603 26VW 60VC
Product Attributes:
Series AMLV
Product Status Active
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Varistor Voltage (Min) 31 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 38 V
Current - Surge 30 A
Energy 0.1J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 110 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
TT-DKEY-283-AMLV06V26C110TR-ND,283-AMLV06V26C110CT-ND,283-AMLV06V26C110DKR-ND
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-AMLV06V26C110TR-ND,283-AMLV06V26C110CT-ND,283-AMLV06V26C110DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-AMLV06V26C110TR-ND,283-AMLV06V26C110CT-ND,283-AMLV06V26C110DKR-ND
Description of product
VARISTOR MLV 0603 26VW 60VC
Product Attributes:
Series AMLV
Product Status Active
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Varistor Voltage (Min) 31 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 38 V
Current - Surge 30 A
Energy 0.1J
Number of Circuits 1