0805 RF ATTENUATOR
Product Attributes:
Series TFA
Product Status Active
Attenuation Value 8dB
Frequency Range 0 Hz ~ 20 GHz
Power (Watts) 100mW
Impedance 50 Ohms
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-273-TFA20C08DBERTR-ND,273-TFA20C08DBERCT-ND,273-TFA20C08DBERDKR-ND
Ohmite
1 1
Ohmite 273-TFA20C08DBERTR-ND,273-TFA20C08DBERCT-ND,273-TFA20C08DBERDKR-ND
Sku: TT-DKEY-273-TFA20C08DBERTR-ND,273-TFA20C08DBERCT-ND,273-TFA20C08DBERDKR-ND
Description of product
0805 RF ATTENUATOR
Product Attributes:
Series TFA
Product Status Active
Attenuation Value 8dB
Frequency Range 0 Hz ~ 20 GHz
Power (Watts) 100mW
Impedance 50 Ohms