30MM SPUR GEAR MOTOR, OFF-SET SH
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 24VDC
RPM 245 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 17.36 / 121.58
Power - Rated 3.15W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 1.181" Dia (30.00mm)
Diameter - Shaft 0.187" (4.75mm)
Length - Shaft and Bearing 2.917" (74.10mm)
Mounting Hole Spacing 0.984" (25.00mm)
Termination Style -
Features -
Gear Reduction Ratio -
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) 41.66 / 294.20
Operating Temperature -
TT-DKEY-2685-MOT-RB30GM-20-24V-ND
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-RB30GM-20-24V-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-RB30GM-20-24V-ND
Description of product
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 24VDC
RPM 245 RPM
Power - Rated 3.15W
Encoder Type -