32MM RIGHT ANGLE PLANETARY GEAR
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type DC Motor
Function Gearmotor
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 12VDC
RPM 220 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 23.61 / 166.71
Power - Rated 5.33W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 1.260" Dia (32.00mm)
Diameter - Shaft 0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing 4.394" (111.60mm)
Mounting Hole Spacing 0.827" (21.00mm)
Termination Style -
Features -
Gear Reduction Ratio -
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) 249.97 / 1765.20
Operating Temperature -
TT-DKEY-2685-MOT-IG32RGM1:27-ND
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG32RGM1:27-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG32RGM1:27-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type DC Motor
Function Gearmotor
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 12VDC
RPM 220 RPM
Power - Rated 5.33W
Encoder Type -