32MM RIGHT ANGLE PLANETARY GEAR
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 24VDC
RPM 7 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 166.65 / 1176.80
Power - Rated 5.4W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 1.260" Dia (32.00mm)
Diameter - Shaft 0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing 4.888" (124.15mm)
Mounting Hole Spacing 0.827" (21.00mm)
Termination Style -
Features -
Gear Reduction Ratio -
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) 499.95 / 3530.39
Operating Temperature -
TT-DKEY-2685-MOT-IG32RGM-1:939-ND
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG32RGM-1:939-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG32RGM-1:939-ND
Description of product
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 24VDC
RPM 7 RPM
Power - Rated 5.4W
Encoder Type -