30MM PLANETARY GEAR MOTOR - BRUS
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 12VDC
RPM 63 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm) 97.21 / 686.47
Power - Rated 4.7W
Encoder Type -
Size / Dimension Round - 1.181" Dia (30.00mm)
Diameter - Shaft 0.236" (6.00mm)
Length - Shaft and Bearing 4.343" (110.30mm)
Mounting Hole Spacing 0.945" (24.00mm)
Termination Style -
Features -
Gear Reduction Ratio 100
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) 333.30 / 2353.60
Operating Temperature -
TT-DKEY-2685-MOT-IG-30GM1:100-ND
ISL Products International
1 1
ISL Products International 2685-MOT-IG-30GM1:100-ND
Sku: TT-DKEY-2685-MOT-IG-30GM1:100-ND
Description of product
Motor Type Brushed
Voltage - Rated 12VDC
RPM 63 RPM
Power - Rated 4.7W
Encoder Type -