HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 1000'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 24 AWG
Conductor Strand 105/44
Conductor Material Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.045" (1.14mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Jacket Color Black
Ratings UL Style 1692/1568
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2671/24BK-1000-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2671/24BK-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2671/24BK-1000-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 24 AWG
Conductor Strand 105/44
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V