3.5" TFT
Display Mode Transmissive
Touchscreen Non-Touch
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
Viewing Area 70.08mm W x 52.56mm H
Backlight LED - White
Dot Pixels 480 x 640
Interface 24-Bit (RGB)
Controller Type HX8238
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Background Color -
TT-DKEY-2632-E35RG63224LW2M350-N-ND
Focus LCDs
1 1
Focus LCDs 2632-E35RG63224LW2M350-N-ND
Sku: TT-DKEY-2632-E35RG63224LW2M350-N-ND
Description of product
3.5" TFT
Display Mode Transmissive
Touchscreen Non-Touch