HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 100'
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 30 AWG
Conductor Strand 7/38
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 300V
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Jacket Color Black
Ratings UL Style 3132
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2615/30-BK-100-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2615/30-BK-100-ND
Sku: TT-DKEY-2615/30-BK-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 100'
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 30 AWG
Conductor Strand 7/38
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 300V