HOOK-UP STRND 20AWG WHT 500'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 20 AWG
Conductor Strand 21/33
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter 0.069" (1.75mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Jacket Color White
Ratings UL Style 3132
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2615/20-WH-500-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2615/20-WH-500-ND
Sku: TT-DKEY-2615/20-WH-500-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 500'
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 20 AWG
Conductor Strand 21/33
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V