CAP LITH HYB 6F 0%/20% 180V CHAS
Product Status Active
Capacitance 6 F
Tolerance 0%, +20%
Voltage - Rated 180 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Lead Spacing -
Size / Dimension 14.528" L x 9.449" W (369.00mm x 240.00mm)
Height - Seated (Max) 3.110" (79.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
TT-DKEY-2610-SM0006-180-P-ND
LICAP Technologies, Inc.
1 1
LICAP Technologies, Inc. 2610-SM0006-180-P-ND
Sku: TT-DKEY-2610-SM0006-180-P-ND
Description of product
Product Status Active
Capacitance 6 F
Tolerance 0%, +20%
Voltage - Rated 180 V
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Lead Spacing -