MAGNETIC XDCR 2-4V SMT
Product Status Active
Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
Input Type Zero-Peak Signal
Voltage - Rated 3 V
Voltage Range 2 ~ 4V
Frequency 2kHz
Technology Magnetic
Operating Mode -
Duration -
Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 3V, 10cm
Current - Supply 80mA
Port Location Top
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Approval Agency -
Ratings -
Ingress Protection -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
TT-DKEY-2603-CT12E-04S200-1TR-ND,2603-CT12E-04S200-1CT-ND,2603-CT12E-04S200-1DKR-ND
Challenge Electronics
1 1
Challenge Electronics 2603-CT12E-04S200-1TR-ND,2603-CT12E-04S200-1CT-ND,2603-CT12E-04S200-1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-2603-CT12E-04S200-1TR-ND,2603-CT12E-04S200-1CT-ND,2603-CT12E-04S200-1DKR-ND
Description of product
MAGNETIC XDCR 2-4V SMT
Product Status Active
Input Type Zero-Peak Signal
Voltage - Rated 3 V
Voltage Range 2 ~ 4V
Frequency 2kHz
Technology Magnetic
Operating Mode -
Duration -
Current - Supply 80mA
Port Location Top
Approval Agency -
Ratings -
Ingress Protection -
Mounting Type Surface Mount
Termination Solder Pads