RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 287 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-2577-MFR0623FAEV2873TR-ND
Viking Tech
1 1
Viking Tech 2577-MFR0623FAEV2873TR-ND
Sku: TT-DKEY-2577-MFR0623FAEV2873TR-ND
Description of product
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 287 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial