HOOK-UP STRND 36AWG RED 1000'
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 36 AWG
Conductor Strand 7/44
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.0020" (0.051mm)
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Operating Temperature -90°C ~ 250°C
Jacket Color Red
Qualification -
TT-DKEY-2451/36RD-1000-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2451/36RD-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2451/36RD-1000-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 36AWG RED 1000'
Cable Type Hook-Up
Wire Gauge 36 AWG
Conductor Strand 7/44
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V