TEST LEAD 36AWG 150V RED 100'
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 36 AWG
Conductor Strand 26/50
Conductor Material Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter 0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.0035" (0.089mm)
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V
Operating Temperature -150°C ~ 150°C
Jacket Color Red
Qualification -
TT-DKEY-2420/36RD-100-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2420/36RD-100-ND
Sku: TT-DKEY-2420/36RD-100-ND
Description of product
TEST LEAD 36AWG 150V RED 100'
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 36 AWG
Conductor Strand 26/50
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V