TEST LEAD 33AWG 150V VIOLET 100'
Product Attributes:
Series 2420
Product Status Active
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 33 AWG
Conductor Strand 50/50
Conductor Material Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness 0.0035" (0.089mm)
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V
Operating Temperature -150°C ~ 150°C
Jacket Color Violet
Ratings -
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-2420/33VI-100-ND
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2420/33VI-100-ND
Sku: TT-DKEY-2420/33VI-100-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 2420
Product Status Active
Cable Type Test Lead
Wire Gauge 33 AWG
Conductor Strand 50/50
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V