RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
Series 20
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.516" L (5.60mm x 13.10mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-23J10KE-ND,3845-23J10KE-ND
Ohmite
1 1
Ohmite 23J10KE-ND,3845-23J10KE-ND
Sku: TT-DKEY-23J10KE-ND,3845-23J10KE-ND
Description of product
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
Series 20
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Operating Temperature -
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial