RELAY TIME DELAY 5MIN 3A 240V
Product Attributes:
Series TTM
Product Status Active
Mounting Type Socketable
Relay Type -
Function On-Delay
Circuit 4PDT (4 Form C)
Delay Time 0.1 Sec ~ 5 Min
Contact Rating @ Voltage 3A @ 240VAC
Voltage - Supply 24VDC
Termination Style Plug In, 14 Pin
Timing Adjustment Method Hand Dial
Timing Initiate Method -
TT-DKEY-2371-TTM4005M-24VDC-ND
Autonics
1 1
Autonics 2371-TTM4005M-24VDC-ND
Sku: TT-DKEY-2371-TTM4005M-24VDC-ND
Description of product
RELAY TIME DELAY 5MIN 3A 240V
Product Attributes:
Series TTM
Product Status Active
Mounting Type Socketable
Relay Type -
Function On-Delay
Circuit 4PDT (4 Form C)
Delay Time 0.1 Sec ~ 5 Min
Voltage - Supply 24VDC