RELAY TIME DELAY 5SEC 3A 250V
Product Attributes:
Series FSE
Product Status Active
Mounting Type Socketable
Relay Type Solid State Relay
Function On-Delay
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Delay Time 0.05 Sec ~ 5 Sec
Contact Rating @ Voltage 3A @ 250VAC/30VDC
Voltage - Supply 12 ~ 24VDC
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method DIP Switches
Timing Initiate Method Input Voltage
TT-DKEY-2371-FS4E-12/24VDC-ND
Autonics
1 1
Autonics 2371-FS4E-12/24VDC-ND
Sku: TT-DKEY-2371-FS4E-12/24VDC-ND
Description of product
RELAY TIME DELAY 5SEC 3A 250V
Product Attributes:
Series FSE
Product Status Active
Mounting Type Socketable
Relay Type Solid State Relay
Function On-Delay
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Delay Time 0.05 Sec ~ 5 Sec
Voltage - Supply 12 ~ 24VDC