ENCODER 50MM 600PPR 12-24VDC
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 600
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Actuator Type 8mm Dia Flatted End
Qualification -
TT-DKEY-2371-E50S8-600-3-T-24-ND
Autonics
1 1
Autonics 2371-E50S8-600-3-T-24-ND
Sku: TT-DKEY-2371-E50S8-600-3-T-24-ND
Description of product
ENCODER 50MM 600PPR 12-24VDC
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 600
Voltage - Supply 12V ~ 24V