ENCODER 40MM 360PPR 12-24VDC
Product Attributes:
Series E40
Encoder Type Incremental
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 360
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Actuator Type 6mm Dia Flatted End
Orientation User Selectable
Termination Style Cable with Connector
Qualification -
TT-DKEY-2371-E40S6-360-3-T-24-C-ND
Autonics
1 1
Autonics 2371-E40S6-360-3-T-24-C-ND
Sku: TT-DKEY-2371-E40S6-360-3-T-24-C-ND
Description of product
ENCODER 40MM 360PPR 12-24VDC
Product Attributes:
Series E40
Encoder Type Incremental
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 360
Voltage - Supply 12V ~ 24V