ENCODER 40MM 200PPR 12-24VDC
Product Attributes:
Series E40
Encoder Type Incremental
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 200
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Actuator Type 6mm Dia Flatted End
Qualification -
TT-DKEY-2371-E40S6-200-3-T-24-ND
Autonics
1 1
Autonics 2371-E40S6-200-3-T-24-ND
Sku: TT-DKEY-2371-E40S6-200-3-T-24-ND
Description of product
ENCODER 40MM 200PPR 12-24VDC
Product Attributes:
Series E40
Encoder Type Incremental
Output Type Totem Pole
Pulses per Revolution 200
Voltage - Supply 12V ~ 24V