PHOTOELECTRIC SENSOR; BACKGROUND
Product Attributes:
Series E3AS-L
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Sensing Distance 0.394" ~ 3.150" (10.00mm ~ 80.00mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Output Configuration PNP
Light Source Red (650nm)
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67, IP69K
Cable Length -
Adjustment Type -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
TT-DKEY-236-E3AS-L80MDM3-ND
Omron Automation and Safety
1 1
Omron Automation and Safety 236-E3AS-L80MDM3-ND
Sku: TT-DKEY-236-E3AS-L80MDM3-ND
Description of product
Product Attributes:
Series E3AS-L
Product Status Active
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1ms
Output Configuration PNP
Light Source Red (650nm)
Connection Method Connector
Ingress Protection IP67, IP69K
Cable Length -
Adjustment Type -