PHOTOELECTRIC SENSOR; CMOS; 3-WI
Product Attributes:
Series E3AS-HL
Product Status Active
Sensing Method Triangulation
Sensing Distance 1.378" ~ 19.685" (35mm ~ 500mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Response Time 1.5ms, 10ms, 50ms
Output Configuration PNP-NC/NO
Light Source Red Laser Diode (660nm)
Connection Method Connector, M8
Ingress Protection IP67, IP67G, IP69K
Cable Length 11.81" (300.00mm)
Adjustment Type Teaching Method
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
TT-DKEY-236-E3AS-HL500LMTM3-ND
Omron Automation and Safety
1 1
Omron Automation and Safety 236-E3AS-HL500LMTM3-ND
Sku: TT-DKEY-236-E3AS-HL500LMTM3-ND
Description of product
Product Attributes:
Series E3AS-HL
Product Status Active
Sensing Method Triangulation
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Output Configuration PNP-NC/NO
Cable Length 11.81" (300.00mm)