VIBRATION&TEMPERATURE SENSOR,PRE
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Sensor Type Vibration
Sensing Range 2Hz ~ 10kHz
Sensitivity -
Output Type Digital
Power - Rated 18V ~ 30V / 50mA
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Features -
Package / Case Cylinder, Threaded
Mounting Type Panel Mount
Termination Connector
URL https://www.digikey.in/en/products/detail/ifm-efector-inc/VVB010/17867143
TT-DKEY-2330-VVB010-ND
ifm efector, inc.
1 1
ifm efector, inc. 2330-VVB010-ND
Sku: TT-DKEY-2330-VVB010-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Sensor Type Vibration
Sensing Range 2Hz ~ 10kHz
Sensitivity -
Output Type Digital
Power - Rated 18V ~ 30V / 50mA