F2, 56 SQ., 1.8, BIPOLAR/SINGLE
Product Attributes:
Series SM
Product Status Active
Type Hybrid
Coil Type Bipolar
Voltage - Rated 24VDC
Current Rating (Amps) 6 A
Accuracy -
Torque - Holding (oz-in / mNm) 333 / 2350
Size / Dimension Square - 2.205" x 2.205" (56.00mm x 56.00mm)
NEMA Frame Size -
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.811" (20.60mm)
Mounting Hole Spacing 1.856" (47.14mm)
Termination Style Connector
Operating Temperature -
Coil Resistance 0.25 Ohms
Features -
TT-DKEY-2300-SM2563C60B41P-ND
Sanyo Denki SanMotion Products
1 1
Sanyo Denki SanMotion Products 2300-SM2563C60B41P-ND
Sku: TT-DKEY-2300-SM2563C60B41P-ND
Description of product
Product Attributes:
Series SM
Product Status Active
Type Hybrid
Coil Type Bipolar
Voltage - Rated 24VDC
Current Rating (Amps) 6 A
Accuracy -
NEMA Frame Size -
Termination Style Connector
Operating Temperature -
Coil Resistance 0.25 Ohms